I Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych

Wprowadzenie

Biblioteki pedagogiczne od blisko stu lat stanowią istotny element polskiego systemu oświatowego. Jako placówki specjalistyczne wspierają pracę instytucji oświatowych, nauczycieli a także studentów i uczniów oraz wszystkich pragnących podnosić swoje kwalifikacje w procesie samokształcenia. Służą instruktażem i pomocą metodyczną bibliotekom szkolnym.

Wieloletnie doświadczenie oraz potencjał około 330 placówek powinien być wykorzystany do przeprowadzenia jakościowych zmian w oświacie, systemie doskonalenia nauczycieli i propagowaniu nowych metod nauczania.

 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, jedna z najstarszych w kraju, jedyna posiadająca status biblioteki naukowej, we współpracy z Instytutem Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie pragnie zorganizować cykl konferencji naukowych poświęconych funkcjonowaniu tej sieci bibliotek pod nazwą Forum Bibliotek Pedagogicznych.

 Główne cele tych corocznych, czerwcowych spotkań w Krakowie to integracja środowiska bibliotek pedagogicznych, promocja ich działań, wzmocnienia pozycji bibliotek w systemie wspierania rozwoju szkół i placówek, przedstawienie historii i określenie przyszłych zadań.

 W tym roku w ramach I Forum zajmiemy się Miejscem biblioteki pedagogicznej w zmieniającej się przestrzeni edukacji i informacji.

 Do udziału zapraszamy przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych interesujących się działalnością bibliotek pedagogicznych, ośrodków doskonalenia nauczycieli, pracowników bibliotek pedagogicznych oraz nauczycieli bibliotekarzy szkół polskich.

 Żyjemy w wieku rewolucji informacyjnej. Społeczeństwo oparte na wiedzy wymaga od współczesnego człowieka ustawicznego kształcenia i doskonalenia swoich umiejętności. Biblioteki są placówkami uczenia się poza szkołą, czyli samokształcenia przez całe życie. Trzeba tylko sprawić aby proponowały atrakcyjne formy zarówno zdobywania wiedzy, jak i spędzania wolnego czasu. Mamy nadzieję, że nasze Forum przyczyni się do wypracowania nowoczesnej koncepcji funkcjonowania bibliotek pedagogicznych.

 

Zapraszamy do Krakowa!

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

2021 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.