Na zielono-niebieskim tle obraz przedstawiający żółte kwiaty.

„Barwy natury” - malarstwo Alicji Klich w cyklu „Poznawaj z Biblioteką… Pasje Seniorów”

Związek Nauczycielstwa Polskiego Okręgowa Sekcja Emerytów i Rencistów w Krakowie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie zapraszają na wystawę obrazów Alicji Klich w ramach cyklu "Poznawaj z Biblioteką... Pasje Seniorów".

Alicja Klich - życie zawodowe poświęciła pracy w szkole jako nauczycielka języka polskiego. Od dziecka lubiła rysować i malować. W czasie pracy zawodowej w kolejnych placówkach wykorzystywała swoje zamiłowania plastyczne do ozdabiania świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Ciężkowicach, czy sklepiku szkolnego w Liceum Pedagogicznym w Tarnowie.

Twórczością artystyczną zajęła się po zakończeniu pracy nauczycielskiej. Jak sama mówi – w malowaniu jest amatorem, uczy się metodą prób i błędów. Wykorzystuje przede wszystkim techniki olejne oraz suchy pastel. Tematyka jej obrazów – których stworzyła ponad 200 – koncentruje się wokół pejzaży i kwiatów. Część swoich dzieł przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (2014). Wielką radość sprawia jej współpraca z bibliotekami, w których zorganizowała ponad 30 wernisaży i wystaw swoich obrazów.

Warto zapamiętać słowa pani Alicji Klich: "Każdy ma jakąś pasję i umiejętności, trzeba tylko chcieć się nimi podzielić i pokazać innym".

Wystawa „Barwy natury” eksponowana w październiku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie przedstawia prace z ulubionymi tematami Artystki: motywy pejzażowe oraz kwiaty. Ciekawostką jest obecność kilku dzieł inspirowanych francuskim impresjonizmem.

Dla tych czytelników, którzy nie mogą osobiście obejrzeć obrazów, przygotowaliśmy prezentację z pracami Autorki.

Zapraszamy do oglądania wystawy "Barwy natury" w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w dniach 1 października - 30 listopada 2022.

Wstęp wolny.