Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
 

Wystawa "Górskie pejzaże"

Wystawa
k_balos
Termin: poniedziałek, 28 lutego 2022

Miejsce: Wypożyczalnia

Związek Nauczycielstwa Polskiego Okręgowa Sekcja Emerytów i Rencistów w Krakowie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. H. Kołłątaja w Krakowie zapraszają na wystawę obrazów Krystyny Bałos w ramach cyklu "Poznawaj z Biblioteką... Pasje Seniorów".

 

Krystyna Bałos

Tam gdzie mieszka – w Makowie Podhalańskim – na horyzoncie rozciągają się wzgórza Beskidu Żywieckiego, ale na Jej obrazach prezentowanych obecnie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie obecne są wysokie szczyty Tatr. Umiłowanie gór, pieszych wędrówek i w ogóle podróżowania (odwiedziła 40 krajów!) – to pasje Krystyny Bałos.

Malowanie to dla Niej "pasja oparta na intuicji" – jak sama mówi. Odkryła ją dosyć późno, już po pięćdziesiątce, gdy w ramach obowiązków służbowych przebywała z młodzieżą na praktykach w hotelu na Mazurach. Oglądała tam artystów tworzących obrazy na zamówienie właścicieli hotelu i – zaproszona przez nich – namalowała swój pierwszy obraz (pastel). Ostatnim razem rysowała/malowała coś będąc uczennicą szkoły podstawowej...

Obecnie najczęściej wykorzystuje technikę akrylu, wcześniej tworzyła też obrazy olejne.

Przez 30 lat pracowała jako nauczyciel w szkole w Suchej Beskidzkiej, ucząc przedmiotów związanych z gastronomią i hotelarstwem. Ma także wykształcenie psychologiczne.

Dzisiaj – jako szczęśliwa mama trójki dzieci i babcia siedmiorga wnucząt – cieszy się rodziną i swoją pasją malarską. Inspiruje ją przyroda, a szczególnie góry, woda, krajobrazy Polski i Norwegii, z którą jest też związana rodzinnie.

Poprzednio gościła w naszej Bibliotece na wystawie zbiorowej w 2019 r.

Dla tych czytelników, którzy nie mogą osobiście obejrzeć obrazów, przygotowaliśmy prezentację z pracami autorki „Górskie pejzaże”.

 

Zapraszamy do oglądania wystawy "Górskie pejzaże" w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w dniach 1-28 lutego 2022.

Wstęp wolny.


 

 

Terminy


  • Od wtorek, 1 lutego 2022 do poniedziałek, 28 lutego 2022
    poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek & sobota

Wspierane przez iCagenda

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
10
17
24
31
Pozycje
Kalendarz wydarzeń
Jubileusz - 100 lat PBW
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Biblioteka poleca
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Wystawy
Gry planszowe
Poradnik Na Focha
Linki

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

© 2022 PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.