Ikonki
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
Na białym tle napis: Wakacje w bibliotece. Dookoła są kolorowe książki i owoce, a u dołu logotyp PBW w Krakowie

Zajęcia wakacyjne w Bibliotece

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą zajęć. Zapraszamy grupy przedszkolne oraz półkolonie szkolne.

Zapraszamy na bezpłatne
zajęcia wakacyjne
w naszej Bibliotece!
Spędźcie ten niezwykły wakacyjny czas z nami!
Zapisy na warsztaty możliwe
tylko
poprzez wiadomość e-mail na adres:
Zajęcia w Akademii Pana Kleksa
Dla uczniów klas 3-6 SP

Zapraszamy na niezwykłą podróż przez świat kultury i fantazji! W trakcie spotkania uczniowie będą mieli okazję zgłębić tajniki twórczości Jana Brzechwy - autora niezapomnianych wierszy i opowiadań dla dzieci, a także odkryją magię zawartą w lekturze Akademia Pana Kleksa.

Na białym tle po lewej stronie kolorowy wizerunek Ambrożego Kleksa. Na środku czarny napis Zajęcia w Akademii Pana Kleksa. W około kolorowe kleksy.

Podczas warsztatów uczniowie zostaną zaproszeni do magicznego świata tytułowej Akademii i dzięki interaktywnej grze bibliotecznej będą mogli zgłębić przygody głównego bohatera powieści oraz jego przyjaciół. Nie zabraknie również kreatywności! Zajęcia zakończymy lekcją "kleksografii", podczas której uczniowie samodzielnie stworzą swoje własne prace plastyczne inspirowane światem Pana Kleksa.

11 lipca (czwartek)

Kindersztuba bystrzaku!
Dla uczniów klas 1-3 SP

Dzieci zostają wprowadzone w świat przyjętych norm społecznych poprzez ich zaprezentowanie oraz omówienie. Poznają zasady dobrego zachowania w różnych aspektach życia codziennego. Zajęcia oparte są na utworach J. Brzechwy, A. Fredry, J. L. Kerna.

12 lipca (piątek)

Podróże małe i duże
Wakacyjne przygody z bohaterami książek
Dla dzieci w wieku 4-6 lat

Dzieci podczas warsztatów wysłuchają opowieści „Tata buduje namiot” za pomocą magicznego teatrzyku kamishibai oraz poznają dziecięcych bohaterów książek, którzy przeżywają wakacyjne przygody. Wspólnie z dziećmi wykonamy pracę plastyczną oraz pobawimy się chustą Klanza.

1 lipca (poniedziałek)

Spotkanie z niezwykłymi książkami
Dla uczniów klas 1-3 SP

Prezentacja najciekawszych i niezwykłych książek ze zbiorów Biblioteki i nie tylko. Czytanie książeczki i teatrzyk Kamishibai.

2 lipca (wtorek)

Dawno, dawno temu, gdy książki pisano ręcznie
Dawno, dawno temu, gdy książki pisano ręcznie...
Dla uczniów klas 1-3 SP

Warsztaty przybliżają historię książki, a zwłaszcza okres ręcznego kopiowania tekstu. W trakcie zajęć dzieci ozdabiają inicjały swoich imion, które są wykorzystane do wykonania zakładek. Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie Biblioteki, zwłaszcza miejsc na co dzień niedostępnych dla czytelników.

Termin zarezerwowany

5 lipca (piątek)

Wyprawa do ZOO
Dla uczniów klas 1-3 SP

Zajęcia z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Ozobotów. Dzieci podczas warsztatów, pracując w grupach, wykonują makietę ZOO i programują roboty za pomocą kolorowych kodów oraz dedykowanych drewnianych puzzli.

Na kartce papieru narysowane kolorowe trasy dla robota Ozobota, na środku staw, wokół zwierzęta.

9 lipca (wtorek)

Pozycje