Napis: Kosmiczny piknik z książką. W tle kolorowy Układ Słoneczny, otwarta książka oraz astronauta. U dołu: Fotorelacja.

„Kosmiczny Piknik z książką” - fotorelacja

20 maja w naszej Bibliotece miało miejsce wydarzenie, będące wielkim świętem książki i biblioteki pod nazwą - Kosmiczny Piknik z Książką.

Piknik uświetnili swoją obecnością: Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Pani Marta Malec-Lech, Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Pan Dariusz Styrna, Kierownik Zespołu ds. Szkolnictwa Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Pani Agata Tatara.

Najmłodsi mieszkańcy Małopolski wraz z opiekunami mogli odwiedzić Bibliotekę, poznać jej ofertę i uczestniczyć w wielu warsztatach i aktywnościach, przygotowanych przez pracowników Biblioteki:

zaprogramować roboty Photony oraz Ozoboty

przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli Oculus

zobaczyć najciekawsze książki ze zbiorów Biblioteki (nie tylko kosmiczne) i wypożyczyć je do domu

uczestniczyć w zabawach na Magicznym Dywanie

stworzyć własnego robota, pokolorować galaktyczne kolorowanki oraz narysować bibliotekę przyszłości

zagrać w planszówki z bogatej kolekcji Biblioteki i wypożyczyć je do domu

obejrzeć niezwykłe wystawy „Aaale Kosmos!” oraz „CUDA KOSMOSU” Marii Wawrzak

Goście Pikniku z zapartym tchem obserwowali naukowe, kosmiczne pokazy animatorów Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon, a następnie wzięli udział w kosmicznym gotowaniu z finalistką MasterChef’a - Joanną Studnicką.

Ważnym punktem programu był konkurs na „Najciekawsze kosmiczne przebranie”, podczas którego uczestnicy prezentowali stroje kosmitów, ufoludków oraz różnych planet. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu zdolności, kreatywności i wspaniałych pomysłów!

Ponadto najmłodsi uczestnicy Pikniku mogli wziąć udział w wielu aktywnościach przygotowanych przez naszych Partnerów:

poznać pracę ratowników medycznych Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

spotkać się z Rogatkiem i wziąć udział w konkursach z nagrodami przygotowanych przez Urząd Transportu Kolejowego

sprawdzić jak wyglądają własne linie papilarne i zaprzyjaźnić się z psem policyjnym Pchełką Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

zwiedzić bojowy wóz strażacki Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej

wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez Straż Miejską Miasta Krakowa

poznać Sowę Klementynkę i zasady bezpiecznego ruchu drogowego Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

uczestniczyć w warsztatach „Jaki dziś pożytek z O obrotach sfer niebieskich? Czyli o tym, jak w XXI wieku korzystamy z odkrycia Kopernika!”, które prowadził Pan Południk

Na najmłodszych gości czekały animacje, malowanie twarzy, wodne tatuaże, balony, ścianka wspinaczkowa oraz wiele różnych atrakcji.

Każdy uczestnik Pikniku mógł skorzystać z poczęstunku Małopolskiego Stołu Regionalnego przygotowanego przez Zespół Szkół - Małopolską Szkołę Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach.

Na scenie podczas wydarzenia zagrali i zaśpiewali Krakowski Chór Dziecięcy oraz Orkiestra Baczków.

Dziękujemy Wydawnictwu Wrażlive za przygotowanie ciekawej oferty swoich książek.

CIESZYMY SIĘ, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI!

💗

Zapraszamy do Biblioteki!

Więcej zdjęć z „Kosmicznego Pikniku z książką” na profilu Biblioteki na Facebooku.