Różnokolorowe zarysy najważniejszych zabytków Krakowa

Gra terenowa „Nieczytacze atakują czyli literacka podróż w czasie z historią Biblioteki w tle”

Zapraszamy do wzięcia udziału w grze terenowej "Nieczytacze atakują czyli literacka podróż w czasie z historią Biblioteki w tle”.

W grę można zagrać w dowolnym czasie w godzinach otwarcia Biblioteki, pojedynczo lub w małych grupach.

Uczestnicy gry podążają tropem pisarzy i artystów tworzących w Krakowie, przy okazji odwiedzając miejsca związane z historią Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, która w 2022 r. obchodziła jubileusz stu lat istnienia.

Fabuła gry utrzymana jest w stylistyce powieści fantastyczno-naukowej.

Adresaci: osoby dorosłe i uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Czas trwania: ok. 120 min.
Gra oparta jest na darmowej aplikacji Action Bound, którą należy pobrać na smartfony (np. TUTAJ).

Klasy szkolne biorą udział w zabawie pod opieką swojego nauczyciela. Gra nie wymaga obecności pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.

Miejscem startu jest Wypożyczalnia Biblioteki. Tu uczestnicy otwierają aplikację Action Bound, skanują kod QR i rozpoczynają przygodę w czasoprzestrzeni przemieszczając się po mieście i wykonując zadania pojawiające się na ekranie smartfona.

Najkorzystniejsze dla grup wieloosobowych jest podzielenie uczestników gry na kilka samodzielnych, 3-5-osobowych zespołów. Każda grupka będzie wykonywać zadania i odkrywać kolejne elementy hasła i szyfru, które pozwolą na zdobycie skarbu.

Gra kończy się w miejscu startu tzn. w Wypożyczalni.

Kody QR do gry terenowej

Krok 1.: Pobierz aplikację

QR kod do pobrania aplikacji

Krok 2.: Otwórz aplikację i zeskanuj kod