Po lewej stronie rysunek budynku biblioteki, po prawej stronie 2 bałwanki. U góry napis Ferie w Bibliotece.

FERIE w Bibliotece

Zapraszamy zorganizowane grupy przedszkolne oraz szkolne do 25 uczestników. Spędźcie ten niezwykły czas ferii z nami!

Bezpłatne
zajęcia
w naszej Bibliotece
przez całe
FERIE
!
Zapraszamy zorganizowane grupy przedszkolne oraz szkolne do 25 uczestników.
Spędźcie ten niezwykły czas ferii z nami!
Informacja i zapisy

Wydział Współpracy ze Środowiskiem
tel. 12 427 33 77 w. 21
tel. kom. 570-298-500 (w godz. 9.00-14.30)
e-mail: wspolpraca@pbw.edu.pl

Wirtualne światy
Wirtualne światy - fascynująca przygoda z narzędziami do Wirtualnej Rzeczywistości
Dla uczniów klas 6-8 SP
W holu Biblioteki grupka dzieci z założonymi goglami do wirtualnej rzeczywistości.

Zajęcia dotyczyć będą technologii wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie poznają jej historię, współczesne możliwości i kierunki na przyszłość. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli przetestować różnorodne aplikacje pozwalające podróżować po całym świecie, zwiedzać muzea i galeria, przenieść się do parku pełnego dinozaurów, poczuć siłę muzyki. Zajęcia wykorzystują gogle do wirtualnej rzeczywistości Oculus Quest 2 oraz gogle przeznaczone dla smartfonów.

10.02.2023 (piątek)
godz. 10.00-11.30

Polsko-ukraińskie zwyczaje - POZNAJMY SIĘ!
Dla uczniów klas 1-4 SP
Ręce dzieci trzymające karty

Zajęcia edukacyjne podczas których uczniowie poznają podstawową wiedzę
z zakresu kultury naszych ukraińskich przyjaciół. Podczas warsztatów zaprezentujemy książki dla dzieci w wersji polsko-ukraińskiej. Uczestnicy wykonają pracę plastyczną oraz zadania z wykorzystaniem robota Photona.

30.01.2023 (poniedziałek)
godz. pomiędzy 9.30-13.00

EKOuczeń na tropie Tajemnic Planety
Dla uczniów klas 1-3 SP
Dłonie dzieci podtrzymujące kulę ziemską

Zajęcia edukacyjne na temat ekologii, mające na celu rozwijanie wśród dzieci świadomości ekologicznej i wrażliwości związanej z poczuciem odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego. Uczestnicy podczas warsztatów zapoznają się z fragmentami książki „Basia i śmieci” Zofii Staneckiej. Uczestnicy dowiedzą się jak odpowiednio segregować śmieci. Wspólnie stworzymy dekalog EKOucznia, czyli wskazówki, jak na co dzień dbać o planetę.

Maleńki Olbrzym - Jan Matejko
Dla najstarszych przedszkolaków lub uczniów klas 1-3 SP
Kobieta z pędzlem w dłoni wskazuje element na ekranie. Druga prowadząca z koroną na głowie siedzi przy stoliku wraz z dziećmi i patrzą na ekran

Prezentacja życia i twórczości artysty (PowerPoint z komentarzem), także poprzez ukazanie ciekawostek i anegdot. W trakcie warsztatów jest wykorzystywany tekst utworu Anny Świrszczyńskiej „O Janie Matejce i panu Kajetanie”. W końcowej fazie zajęć dzieci podzielone na dwie grupy rywalizują, rozwiązując krzyżówkę sprawdzającą zdobyte wiadomości.

Bezpieczne zabawy na śniegu
Dla uczniów klas 1-3 SP
Na białym tle 5 rysunków przedstawiających dzieci podczas aktywności zimowych

Spotkanie z pracownikiem Straży Miejskiej Miasta Krakowa podczas, którego dzieci poznają zasady bezpiecznych zabaw na śniegu oraz wykonają pracę plastyczną.

Termin zarezerwowany

Tworzenie własnej zakładki do książki
Dla dzieci w wieku 4-6 lat lub klas 1-3 SP

W oparciu o lekturę wiersza "Abecadło" Juliana Tuwima dzieci poznają termin inicjał. W trakcie zajęć ozdabiają wcześniej przygotowane inicjały swoich imion. Obrazki te odpowiednio przycinane, laminowane - tworzą zakładki, które dzieci zabierają ze sobą do domu.

Na drewnianej podłodze dłonie dzieci i wykonane przez nie zakładki.

Wersja dla klas 1-3 SP: Warsztaty przybliżają historię książki, a zwłaszcza okres ręcznego kopiowania tekstu, stopniowego wprowadzania ozdobników i ilustracji. Dzieci poznają terminy skryba, rękopis, inicjał. W trakcie zajęć oglądają prezentację, rozwiązują krzyżówkę, układają puzzle oraz ozdabiają wcześniej przygotowane inicjały swoich imion. Obrazki te odpowiednio przycinane, laminowane - tworzą zakładki, które dzieci zabierają ze sobą do domu.

Termin zarezerwowany

Rozgrywki gier planszowych w lutym
Rozgrywki gier planszowych
Dla uczniów klas 1-3, 4-6, 7-8 SP
Na stoliku rozłożona gra planszowa, wokół której siedzą uczniowie

Zapraszamy na Feryjne rozgrywki gier planszowych. Gry planszowe to fantastyczny sposób spędzenia czasu w grupie rówieśników. Proponowana forma kierowana do dzieci i młodzieży jest nie tylko wspaniałą rozrywką, która sprawia ogromną przyjemność, ale także elementem wnoszącym istotne korzyści. Rozwija logiczne myślenie, postrzeganie przestrzenne, koncentrację, wyobraźnię, ćwiczy umiejętność rozwiązywania problemów, planowania, cierpliwość i kreatywność.

Miasteczko drogowe
Dla dzieci w wieku 4-6 lat
Zabawki znaki drogowe oraz samochodziki dla dzieci

Zapraszamy najmłodszych do poznania zasad ruchu drogowego przy użyciu stacjonarnego miasteczka ruchu drogowego Autochodzik przygotowanego przez Straż Miejską Miasta Krakowa. Podczas zajęć dzieci będą również ćwiczyć pamięć podczas gry w memory.