Na tle śniegu otwarta książka trzymana w dłoniach w czarnych skórzanych rękawiczkach.

Nowości w wyborze

Zachęcamy do zapoznania się z naszym wykazem polecanych nowości na zimę ✨ w wyborze, w tym zakupionych specjalnie na Wasze życzenie.

Książki zakupione na prośbę czytelników

Publikacje dotyczące autyzmu

Literaturoznawstwo

Socjologia, filozofia, etyka

Dla dzieci i młodzieży

• Albert Einstein : teoria względności : myśli, które zmieniły świat / Carl Wilkinson ; ilustracje James Weston Lewis ; tłumaczenie Piotr Pieńkowski. - Wydanie I. - Kraków : Znak Emotikon, 2022.
  • Co lubią uczucia? / Tina Oziewicz ; ilustracje Aleksandra Zając. - Wydanie I. - Warszawa : Dwie Siostry, 2022.
  • Czarodziejka osobliwa : opowieść o Marii Konopnickiej / Beata Ostrowicka ; ilustracje Magdalena Pilch. - Wydanie I. - Łódź : Literatura, 2022.
  • Geniusz / Andrzej Maleszka ; ilustracje Andrzej Maleszka. - Wydanie I. - Kraków : Znak Emotikon, 2022.
  • Rodzinne rymowanki / Michał Rusinek i Kasia Huzar-Czub ; ilustracje Kasia Kossak. - Wydanie I. - Rozłam w rodzinie : jak uzdrowić relacje z bliskimi / Karl Pillemer ; tłumaczenie Agnieszka Kasprzyk. - Wydanie I. - Kraków : Wydawnictwo UJ, 2022.
  • Wielcy filozofowie / Clive Gifford ; ilustracje Sam Kalda ; tłumaczenie Piotr Pieńkowski. - Wydanie I. - Kraków : Znak emotikon, 2022.

Podręczniki do nauki języka polskiego jako obcego

Lektury na długie zimowe wieczory

• Baśniowa opowieść / Stephen King ; z angielskiego przełożył Janusz Ochab. - Wydanie I. - Warszawa : Albatros, 2022.
  • Kobiety z obrazów : nowe historie / Małgorzata Czyńska. - Wydanie pierwsze. - Warszawa : Marginesy, 2021.
  • Niepowinność / Paweł Radziszewski. - Wydanie I. - Kraków : SQN, 2022.
  • Pani labiryntu / Magda Knedler. - Wydanie I. - Kraków : Otwarte, 2022.
  • Rów Mariański / Jasmin Schreiber ; tłumaczenie Agnieszka Walczy. - Wydanie I. - Kraków : Otwarte, 2022.
  • Szkoła niemieckich narzeczonych / Aimie K. Runyan ; przełożyła Olga Siara. - Kraków : Insignis, © 2022.

Poradniki

Dla nauczycieli