Na czerwonym dywanie waruje pies policyjny

Lekcja z udziałem funkcjonariuszy z psem policyjnym

12 października 2021 r. odbyły się u nas warsztaty dla uczniów dwóch klas pierwszych z krakowskiej Szkoły Podstawowej nr 4, pt. Bajka z drewnianej skrzynki: Przyjaciel zwierząt.

Dzieci poznały Bibliotekę, wzięły udział w lekcji z zakresu edukacji czytelniczej z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, wykonały prace plastyczne.

Wyjątkowym elementem zajęć była wizyta funkcjonariuszy Policji z psami z Wydziału Prewencji Małopolskiej Komendy Wojewódzkiej.

Uczniowie dowiedzieli się jak zachowywać się w stosunku do obcych zwierząt i ewentualnych zagrożeń wynikających z kontaktu z nimi, poznali liczne ciekawostki dotyczące pracy psów policyjnych i ich przewodników. Policjant asp. szt. Pan Tomasz Kapcia w zrozumiały sposób podzielił się wiedzą i doświadczeniem z dziećmi, odpowiedział na ich liczne pytania.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazie umiejętności wyszukiwania materiałów pirotechnicznych przez wyszkoloną do pracy w Policji Aiszę - owczarka belgijskiego. Mieli też możliwość okazać jej sympatię przez głaskanie i zabawę.

@pbw_krakow

Aisza - pies do zadań specjalnych 🙂🐶 ##pbwkraków ##biblioteka ##kraków ##pies ##piesek ##policja ##dog ##doglover ##policedog ##dogtok ##doglife ##dogtraining

♬ Good Times With Friends (New Mix) - Sam Kearney
Bardzo dziękujemy Naczelnikowi Wydziału Prewencji mł. insp. Panu Robertowi Michalikowi za umożliwienie realizacji spotkania edukacyjnego dla uczniów w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie.