Po lewej stronie dłonie kobiety przybijają pieczątkę na stronie tytułowej książki "Moralność Pani Dulskiej"

Narodowe Czytanie 2021 📸 fotorelacja

6, 7 oraz 15 września w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie odbył się finał akcji „Narodowe Czytanie”. Podczas X, jubileuszowej, edycji mieliśmy przyjemność zagłębić się w lekturze dramatu „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

W przygotowanych przez nas spotkaniach wzięli udział uczniowie krakowskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wraz z opiekunami.

Zaproszonych gości powitały Pani Dyrektor Anna Piotrowska oraz Pani Wicedyrektor Marta Truszczyńska.

Uczniowie mieli okazję poznać ciekawostki dotyczące Gabrieli Zapolskiej, wspólnie z nauczycielami bibliotekarzami przeczytać fragmenty dramatu, zagrać w interaktywną grę oraz obejrzeć, zgromadzane na wystawie w Czytelni, dzieła autorki ze zbiorów Biblioteki. Specjalnie dla naszych gości przygotowaliśmy także wirtualną wystawę archiwalnych plakatów teatralnych, historycznych kadrów z produkcji filmowych oraz skanów materiałów bibliotecznych dostępnych w PBW.

Wspólnie z nami świętowała klasa 2a z XV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie,

klasa 3TT z Publicznego Technikum Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie,

klasa 8a ze Szkoły Podstawowej nr 36 im. Henryka Sienkiewicza w Krakowie,

klasa 8d ze Szkoły Podstawowej nr 36 im. Henryka Sienkiewicza w Krakowie,

oraz klasa 2a z XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie

Wystawę dzieł Gabrieli Zapolskiej oraz artykułów z czasopism dotyczących artystki możecie obejrzeć na wystawie w Czytelni Głównej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywne uczestnictwo w spotkaniach!