Na białym tle oficjalna grafika Dnia Bezpiecznego Internetu w kolorach niebieskim i pomarańczowym

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu to święto wprowadzone z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 r. w celu zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających z sieci.

Od 2005 r. w naszym kraju wydarzenie organizuje Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK, a główny partner to Fundacja Orange.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzimy 9 lutego.

Zachęcamy do skorzystania z naszych zestawień bibliograficznych (książek i artykułów z czasopism)
„Internet – szanse czy zagrożenia?” oraz „Internet a młodzież”.

W sieci dostępne są bezpłatne materiały edukacyjne i scenariusze zajęć przygotowane przez organizatorów DBI:

Informujemy także o możliwości udziału w specjalnych webinarach Polskiego Centrum Safer Internet. Ich celem jest prezentacja narzędzi i tematów, które mogą być wykorzystane do edukacji o bezpieczeństwie w sieci.

Przykładowe tematy: "Necio.pl- poznajemy internet" - zapoznanie ze scenariuszem zajęć dla dzieci w wieku 4-6 lat ; Logowanie do realu. Jak zmieniła się rzeczywistość dzieci i młodzieży w pandemii oraz jak wesprzeć je w powrocie do szkoły? ; Kryzys pandemii szansą na radykalną zmianę, czyli zadbaj o swój dobrostan.

Mapa inicjatyw DBI w Małopolsce

Więcej informacji na temat Dnia Bezpiecznego Internetu znajdą Państwo na stronie www.dbi.pl oraz www.facebook.pl/bezpiecznyinternet.