Kolaż stworzony ze zdjęć sześciu zwycięskich prac

Film podsumowujący VI Konkurs Filialny „Jan Paweł II - Polak, Papież, Człowiek. Historia ukryta w lapbooku”

W ramach uczczenia obchodów Roku Świętego Jana Pawła II Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie wraz z Filiami w Chrzanowie, Miechowie, Nowej Hucie, Oświęcimiu, Proszowicach i Słomnikach zorganizowała VI Konkurs Filialny „Jan Paweł II - Polak, Papież, Człowiek. Historia ukryta w lapbooku”.

Ze względów na sytuację epidemiologiczną nie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, dlatego wszystkie prace osób, które dostały się do finału można zobaczyć na bibliotecznym kanale YouTube.

Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z miasta i gminy Kraków oraz powiatów: chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego, oświęcimskiego i proszowickiego. Uczestnicy mieli możliwość samodzielnego wykonania lapbooka związanego z postacią Jan Pawła II.

Na etapie eliminacji, w każdej Filii, jury wybrało prace, które zakwalifikowały się do finału. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 19 listopada 2020 r. Łącznie na konkurs nadesłano 79 prac z 22 małopolskich szkół.

Prace wykonane przez uczniów są niezwykle kreatywne i oryginalne. Staranne wykonanie oraz dbałość o szczegóły wzbudziły zachwyt jury, a różnorodne ruchome elementy zachęcają do pogłębiania wiedzy na temat Jana Pawła II.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy finalistom konkursu!