Na stoliku leży otwarty lapbook. Na białej teczce przyklejona jest czerwona kartka i żółte karteczki z wiadomościami o Wenecji: maska wenecka, zabytki Wenecji.

Przepis na lapbook – kreatywne warsztaty dla nauczycieli – fotorelacja

25 lutego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie odbyły się kreatywne warsztaty dla nauczycieli „Przepis na lapbook”. Uczestnicy po krótkim teoretycznym wstępie przygotowywali własne tematyczne lapbooki. Z kolorowych papierów, bibuł, wstążek, kopert i przy pomocy flamastrów, nożyczek i kleju stworzyli niezwykłe prace. Powstały lapbooki, w których zawarte były wiadomości m.in. o Unii Europejskiej, polskich tańcach narodowych, Wenecji, pszczołach czy czekoladzie.

Takie teczki uatrakcyjniają zajęcia lekcyjne i mogą służyć jako pomoc dydaktyczna przy nauce nowych pojęć, zjawisk itp. Informacje podane w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów wzbudzają ciekawość uczniów i motywują do odkrywania ukrytych ciekawostek.

Państwa zaangażowanie i efekty w postaci lapbooków były godne podziwu. Gratulujemy!

• Available as Screensaver: Yes

Przypominamy o naszym konkursie dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych polegającym na samodzielnym wykonaniu lapbooka związanego z postacią Jan Pawła II.

Szczegóły i regulamin konkursu TUTAJ

2020 © PBW Kraków