Na stoliku leży otwarty lapbook. Na białej teczce przyklejona jest czerwona kartka i żółte karteczki z wiadomościami o Wenecji: maska wenecka, zabytki Wenecji.

Przepis na lapbook – kreatywne warsztaty dla nauczycieli – fotorelacja

25 lutego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie odbyły się kreatywne warsztaty dla nauczycieli „Przepis na lapbook”. Uczestnicy po krótkim teoretycznym wstępie przygotowywali własne tematyczne lapbooki. Z kolorowych papierów, bibuł, wstążek, kopert i przy pomocy flamastrów, nożyczek i kleju stworzyli niezwykłe prace. Powstały lapbooki, w których zawarte były wiadomości m.in. o Unii Europejskiej, polskich tańcach narodowych, Wenecji, pszczołach czy czekoladzie.

Takie teczki uatrakcyjniają zajęcia lekcyjne i mogą służyć jako pomoc dydaktyczna przy nauce nowych pojęć, zjawisk itp. Informacje podane w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów wzbudzają ciekawość uczniów i motywują do odkrywania ukrytych ciekawostek.

 

Państwa zaangażowanie i efekty w postaci lapbooków były godne podziwu. Gratulujemy! 

  • Example: Example option 0
  • Available as Screensaver: Yes
  • Example: Example option 0
  • Available as Screensaver: Yes
  • Example: Example option 0
  • Available as Screensaver: Yes

 

Przypominamy o naszym konkursie dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych polegającym na samodzielnym wykonaniu lapbooka związanego z postacią Jan Pawła II. 

Szczegóły i regulamin konkursu TUTAJ

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
  Telefon: 12 421 10 98
  Fax: 12 421 10 98

2020 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.