Banner w odcieniach fioletu, beżu i żółci z tytułem konkursu. Po prawej Jan Paweł II stojący przy balustradzie z podniesioną prawą ręka w geście pozdrowienia.

Uwaga - ważny komunikat! - ZMIANA TERMINÓW KONKURSU „Jan Paweł II - Polak, Papież, Człowiek. Historia ukryta w lapbooku”

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

Z przykrością informujemy, iż konkurs filialny "Jan Paweł II - Polak, Papież, Człowiek. Historia ukryta w lapbooku" z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, związaną z pandemią koronawirusa, w roku szkolnym 2019/2020 ZOSTAJE ODWOŁANY.

Jednocześnie informujemy, że konkurs o tym temacie i na takich samych warunkach zostanie zorganizowany w roku szkolnym 2020/2021. Jeżeli sytuacja pozwoli, to odbędzie się on już w jesieni – na początku roku szkolnego.

Uczniowie klas IV-V, którzy już przygotowali prace na odwołany konkurs, będą mogli je ponownie zgłosić.

Z życzeniami zdrowia
Organizatorzy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie wraz z Filiami w Chrzanowie, Miechowie, Nowej Hucie, Oświęcimiu, Proszowicach i Słomnikach
w ramach uczczenia obchodów Roku Świętego Jana Pawła II
zaprasza uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunami do wzięcia udziału w VI Konkursie Filialnym

„Jan Paweł II - Polak, Papież, Człowiek.

Historia ukryta w lapbooku”.

Cele: upamiętnienie Roku Świętego Jana Pawła II, upowszechnienie wiedzy o życiu i twórczości Papieża, kształtowanie umiejętności samodzielnego wyszukiwania informacji na określony temat i selekcji zgromadzonych materiałów, promowanie nowatorskich metod i form pracy, pobudzanie kreatywności, kształtowanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej uczestników.

Adresaci: uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z miasta i gminy Kraków oraz powiatów: chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego, oświęcimskiego i proszowickiego.

Zadanie: samodzielne wykonanie lapbooka związanego z postacią Jan Pawła II.

Terminy:

do 17 IV 2020 r.

składanie prac konkursowych,

do 24 IV 2020 r.

rozstrzygnięcie etapu eliminacji, ogłoszenie listy osób, których prace zostały zakwalifikowane do finału,

do 8 V 2020 r.

rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników,

13 V 2020 r.,
 godz. 11.00

wręczenie nagród laureatom konkursu w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie (al. F. Focha 39).

Prace należy składać w poszczególnych Filiach (zgodnie z powiatem) - osobiście lub pocztą na adres:

• Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, Filia w Chrzanowie, al. Henryka 53, 32-500 Chrzanów
  • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, Filia w Miechowie, ul. Ks. Skorupki 4, 32-200 Miechów
  • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, Filia w Nowej Hucie, os. Kościuszkowskie 2A, 31- 858 Kraków (placówki z miasta i gminy Kraków)
  • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, Filia w Oświęcimiu, ul. Bema 4, 32-600 Oświęcim
  • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, Filia w Proszowicach, ul. 3 Maja 91, 32-100 Proszowice
  • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, Filia w Słomnikach, ul. Kościuszki 26, 32-090 Słomniki (powiat krakowski)

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.

Osoby wyróżnione otrzymają dyplomy i drobne upominki.

Pozostali uczniowie (finaliści), których prace zostały zakwalifikowane do drugiego etapu otrzymają dyplomy uczestnictwa.

Patronat honorowy:

Więcej informacji oraz warunki udziału w konkursie dostępne są w Regulaminie.

Informacje o konkursie:

PBW Kraków Filia w Chrzanowie

PBW Kraków Filia w Miechowie

PBW Kraków Filia w Nowej Hucie

PBW Kraków Filia w Oświęcimiu

PBW Kraków Filia w Proszowicach

PBW Kraków Filia w Słomnikach

PBW Kraków

Wydział Współpracy ze Środowiskiem

tel. 12 427 33 77 w. 21
kom. 570-298-500

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!