Interaktywna gra planszowa „Kod Krakowa” - warsztaty dla nauczycieli - fotorelacja

28 października odbyły się w naszej Bibliotece bezpłatne warsztaty dla nauczycieli „Odkryj Kod Krakowa czyli jak wykorzystać grę planszową i internetową platformę wiedzy do zainteresowania młodzieży Krakowem – jego historią i teraźniejszością”.

Szkolenie poprowadziła Iwona Haberny - prezes Fundacji Bookowy Dom, Biserka Čejović - nauczycielka języka polskiego, autorka scenariuszy lekcji na podstawie gry i Katarzyna Bajka - z zamiłowania projektantka gier terenowych i znawczyni planszówek.

Nauczyciele po krótkiej prezentacji zasad gry, w 4-osobowych drużynach przeprowadzili rozgrywkę. Wędrowali przez dzielnice Krakowa, poznając wybrane, charakterystyczne dla nich miejsca. Dzięki kodom QR mogli połączyć się z przygotowaną platformą wiedzy, gdzie przedstawione zostały ciekawostki o Krakowie i jego dzielnicach. Dodatkowo nauczyciele otrzymali wskazówki, jak wykorzystać grę planszową „Kod Krakowa” oraz internetową platformę wiedzy o mieście podczas zajęć z dziećmi.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymał egzemplarz gry.

Dzięki uprzejmości Fundacji Bookowy Dom Biblioteka otrzymała 10 egzemplarzy gier!

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do wypożyczania gry!

2019 © PBW Kraków