Siedem miniatur gier planszowych umieszczonych na czerwonej kostce do gry na ciemnogranatowym tle z napisem: Przeczytaj i zagraj!

Wystawa „Przeczytaj i zagraj! - gry inspirowane literaturą”

Przeczytaj i zagraj – gry inspirowane literaturą to tytuł kolejnej wystawy zorganizowanej w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie. Tym razem chcemy przedstawić Czytelnikom atrakcyjną i powiększającą się kolekcję gier planszowych.

Pokazanie wszystkich gier jest niestety niemożliwe, dlatego w tej edycji wystawy prezentujemy te, które są oparte na wątkach literackich. Zebrane przykłady adresowane są do osób w każdym wieku - miłośników powieści fantasy i kryminałów, komiksów i baśni, a także klasycznych i wzruszających powieści.

Gry od zarania dziejów towarzyszą ludziom. Oprócz prostych gier w kości i karty pojawiły się z czasem różne odmiany gier planszowych. Historię jednej z pierwszych planszówek, która powstała pod wpływem popularnej powieści przygodowej, można poznać skanując kody QR na naszej wystawie.

 

Pamiętajcie: w grze nie tylko chodzi o wygraną lecz o zabawę! 

 

Wystawę można oglądać w holu na parterze do końca grudnia 2019, w godzinach otwarcia Biblioteki.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
  Telefon: 12 421 10 98
  Fax: 12 421 10 98

2020 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.