„Wielka Liga Czytelników” - powiatowe potyczki w naszej Filii w Wadowicach

28 lutego 2019 odbył się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Koordynatorem konkursu w powiecie wadowickim była WADOWICKA FILIA Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie.

Po eliminacjach szkolnych, w których brało udział 272 uczniów, do II etapu zakwalifikowało się 16 drużyn z 9 szkół podstawowych (łącznie 42 uczestników). W dniu konkursu dzieci przybyły pod opieką Koordynatorów Szkolno-Bibliotecznych i Rodziców, którzy towarzyszyli im w wielomiesięcznych przygotowaniach konkursowych.

Do etapu powiatowego uczestników obowiązywała znajomość książek:

• w kategorii wiekowej klas 1-4 „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyny Bednarek;
  • w kategorii wiekowej klas 5-8 „Pan Samochodzik i niesamowity dwór” Zbigniewa Nienackiego.

Po napisaniu testu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Znane są już wyniki konkursu.

Mistrzami Powiatu zostały następujące drużyny:

• uczniowie ze Zespołu Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej (w kategorii klas 1-4);

• uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach (w kategorii klas 5-8).

Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody książkowe. Będą oni reprezentować powiat w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 28 marca 2019 r. Życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkim uczestnikom Wielkiej Ligi Czytelników serdecznie gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych działań Starostwu Powiatowemu w Wadowicach, Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach, Zakładom Cukierniczym „Skawa” oraz Firmie „Ekoland”.

Koordynator Powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie - Filia w Wadowicach