Inauguracja działalności Filii PBW w Nowej Hucie 16.05.2018

16 maja 2018 r. miała miejsce uroczysta inauguracja działalności Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie - Nowej Hucie, w zmienionej w 2018 r. siedzibie na os. Kościuszkowskie 2 a.

Zaproszone osoby od progu witała sentencja:

Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty, zapraszający każdego w progi: „Wejdź gościu, i stań się przyjacielem.”

Jan Wiktor

Po przywitaniu znamienitych Gości przez Dyrektor Biblioteki, panią Annę Piotrowską, głos zabrał Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, pan Grzegorz Lipiec. Pan Marszałek docenił mnogość zbiorów Biblioteki i jej potencjał, wyraził też nadzieję na zmiany i unowocześnienia.

Kierownik Filii PBW w Nowej Hucie pani Aldona Kruk przygotowała prezentację dotyczącą historii i zmian zachodzących w placówce, omówiła aktualną ofertę i liczne działania Filii podejmowane na rzecz środowiska oświatowego.

Zwieńczeniem wydarzenia była prelekcja znanego krakowskiego historyka sztuki i publicysty, pana Macieja Mieziana z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Prelegent zachwycił obecnych licznymi faktami i ciekawostkami z dziejów Nowej Huty.

Po oficjalnej części Kierownik Filii prezentowała zainteresowanym zajmowane wnętrza i księgozbiór.

Składamy podziękowanie Gościom za przybycie oraz za wszelkie słowa uznania dotyczące naszej pracy. Wszystkich Czytelników zachęcamy do korzystania z usług Filii. „Wejdź gościu, i stań się przyjacielem”!

2019 © PBW Kraków
Dalsze informacje OK