Profilaktyka bezpieczeństwa dzieci w Internecie – warsztaty

Wśród podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa ogłoszonych przez MEN na rok szkolny 2017/2018 znalazło się: „Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie od kilku lat organizuje i prowadzi warsztaty z zakresu profilaktyki bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Uczniowie kl. I-III SP poznają zasady bezpiecznego korzystania z nowych technologii oglądając kreskówki "Owce w sieci" (Program Fundacji Dzieci Niczyje). Bohaterowie filmików prezentują internetowe zachowania „w krzywym zwierciadle”, co zawsze skłania uczniów do dyskusji i refleksji. Podczas ćwiczeń, młodzi internauci uczą się rozróżniać pozytywne i negatywne zachowania związane z wykorzystywaniem Internetu w życiu codziennym.Warsztaty "Profilaktyka bezpieczeństwa dzieci w Internecie"Warsztaty, przeprowadzone w swobodnej i miłej atmosferze, poruszają ważny temat bezpiecznego, odpowiedzialnego i kulturalnego korzystania z nowoczesnych technologii (komputer, tablet, Internet, telefon komórkowy). Mamy nadzieję, że wiedzę zdobytą podczas zajęć uczniowie wykorzystają w swoim rzeczywistym i wirtualnym świecie.

 

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
  Telefon: 12 421 10 98
  Fax: 12 421 10 98

2020 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.