Na zielonym tle po lewej stronie kolorowe okładki książek, po prawej stronie flaga Ukrainy. U góry napis Literatura w języku ukraińskim.

Literatura w języku ukraińskim / Література українською мовою

Z dnia na dzień w polskich szkołach, bibliotekach, placówkach przybywa dzieci i dorosłych z Ukrainy, dlatego postanowiliśmy uzupełnić nasze zbiory o literaturę w języku ukraińskim.

Oprócz książek dla dzieci, proponujemy beletrystykę dla dorosłych, materiały dydaktyczne dla nauczycieli oraz gry planszowe.

Pierwszą książką, która chcielibyśmy polecić to publikacja Renaty Piątkowskiej „To się nie mieści w głowie” z tłumaczeniem Iryny Kotlarskiej-Fesiuk. To króciutka, sympatyczna opowieść o Tosi, która ma wiele niesamowitych pomysłów. Książka napisana jest w dwóch językach - polskim oraz ukraińskim. Pozycja będzie doskonałą propozycją do nauki języków, jak i wspólnego czytania.

З кожним днем ​​у польських школах, бібліотеках та установах стає все більше дітей і дорослих з України, тому ми вирішили поповнити нашу колекцію літературою українською мовою.

Окрім книжок для дітей, ми пропонуємо художню літературу для дорослих, навчальні матеріали для вчителів та настільні ігри.

Першою книжкою, яку хочемо порадити, є видання Ренати Пьонтковської «В голові не вкладається» у перекладі Ірини Котлярської-Фесюк. Це коротка мила історія про Тосю, яка має багато чудових ідей. Книга написана двома мовами - польською та українською. Книга стане чудовою пропозицією для вивчення мови та спільного читання.