Biblioteka partnerem konferencji "Nauczyciel wobec konfliktu rodziców o dziecko" - RELACJA

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie była PARTNEREM KONFERENCJI "Nauczyciel wobec konfliktu rodziców o dziecko".

23 maja 2018 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbyła się konferencja poświęcona problematyce włączania dziecka w konflikt między rodzicami. Wydarzenie zorganizowała Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym w Krakowie we współpracy z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Oddział Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krakowie.

W wydarzeniu udział wzięli dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli, nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, pracownicy naukowi oraz inne osoby zainteresowane tematem.

Konferencję otworzyła Wanda Papugowa – psycholog, dyrektor Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym w Krakowie, następnie wygłosiła referat „Dzieci na gruzach”. Następnie Mariola Kontykiewicz-Biel – mediator stały przy Sądzie Okręgowym Miasta Krakowa wieloaspektowo omówiła „Mediację, jako skuteczną formę pomocy rodzinie i dziecku”. W imieniu Elżbiety Dymek – sędzi Sądu Rejonowego w Myślenicach prezentację „Wybrane aspekty prawne władzy rodzicielskiej” przedstawili M. Kontykiewicz-Biel i mec. Paweł Wroński. Wykład zamykający konferencję „ Wybrane aspekty prawne władzy rodzicielskiej” wygłosił adwokat Paweł Wroński.

Na koniec Organizatorzy przewidzieli możliwość zadawania szczegółowych pytań prelegentom.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie przygotowała dla odbiorców wydarzenia propozycje literatury, które znalazły się w materiałach konferencyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi:

Plik PDF- wybrane książki i artykuły z czasopism ze zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Dużo większy wykaz w formie zestawienia bibliograficznego znajdą Państwo tutaj

Serdecznie dziękujemy Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym w Krakowie za możliwość udziału w wartościowym wydarzeniu.

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
  Telefon: 12 421 10 98
  Fax: 12 421 10 98

2020 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.