Konferencja "Nowoczesne technologie i narzędzia w pracy nauczyciela", Oświęcim 27.03.2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Oświęcimiu oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu byli organizatorami konferencji "Nowoczesne technologie i narzędzia w pracy nauczyciela".

27 marca 2018 r. w Sali im. Jana Klęczara w Internacie PZ nr 2 SOMSiT w Oświęcimiu odbyła się konferencja dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych z powiatu oświęcimskiego. Celem wydarzenia było upowszechnienie wiedzy o nowych mediach oraz zapoznanie uczestników z wybranymi nowoczesnymi narzędziami przydatnymi w pracy dydaktyczno-wychowawczej z uczniami.

Konferencję otworzył Wicestarosta Powiatu Oświęcimskiego, Jarosław Jurzak. Następnie nauczyciele wysłuchali czterech prelekcji przygotowanych przez pracowników naszej Biblioteki: Haliny Świtlickiej (PBW Kraków Filia w Olkuszu) o różnorodnych aplikacjach przydatnych w pracy nauczyciela, Karola Baranowskiego (PBW Kraków) na temat TIK i elementów gamifikacji w nauczaniu, dr Beaty Janik (PBW Kraków) o edukacyjnym potencjale gier komputerowych, Marzeny Tadeusz (PBW Kraków Filia w Oświęcimiu) prezentującej możliwości wykorzystania blogowej platformy do projektów edukacyjnych. Po krótkiej przerwie uczestnicy wzięli udział w dwóch warsztatach, aby doświadczyć i zapoznać się z aplikacjami edukacyjnymi dostępnymi na urządzenia mobilne oraz rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Oświęcimiu za współpracę, a uczestnikom za aktywny udział.

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
  Telefon: 12 421 10 98
  Fax: 12 421 10 98

2020 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.