Na środku czworo uśmiechniętych dzieci, po lewej logo Uniwersytetu Dzieci i napis: Jak rozbudzić dziecięcą ciekawość w szkole? Metoda Pytań i Doświadczeń. Po prawej napis: Warsztaty dla nauczycieli 24 maja 2023 roku oraz logotyp PBW w Krakowie.

„Jak rozbudzić dziecięcą ciekawość w szkole?” - stacjonarne warsztaty dla nauczycieli

Wspólnie z Fundacją Uniwersytet Dzieci zapraszamy nauczycieli do wzięcia udziału w stacjonarnych warsztatach „Jak rozbudzić dziecięcą ciekawość w szkole?” - praca autorską metodą pytań i doświadczeń.

Czym jest Metoda Pytań i Doświadczeń?

Wypracowana przez Fundację i naukowców, metoda pracy z dziećmi oparta o naturalną ciekawość. Składa się z 5 kluczowych elementów: pomysł, plan, przebieg, wyciąganie wniosków, podsumowanie. Lekcje projektowane w oparciu o metodę uczą stawiania pytań, samodzielnego dochodzenia do wiedzy, rozwijają ciekawość i umożliwiają trening kompetencji społecznych.

Adresaci: nauczyciele szkół podstawowych, nauczyciele bibliotekarze, wszystkie zainteresowane osoby.

Data: 24.05 (środa), godz. 15.30-17.00.

Miejsce: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, al. F. Focha 39, sala dydaktyczna (I piętro).

Zgłoszenia: poprzez FORMULARZ

Przebieg warsztatów:

• wzmocni swoje kompetencje dydaktyczne i metodyczne,
  • zrozumie istotę wzbudzania ciekawości w dzieciach w procesie poznawczym,
  • dowie się, na czym polega proces badawczy,
  • dowie się, jak zaprojektować lekcję według Metody Pytań i Doświadczeń.

Zapraszamy!