Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA
Na zielonym tle ze stokrotkami okładki książek. Po lewej stronie loga Wydawnictwa Literatura oraz Biblioteki. U góry napis Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie i Wydawnictwo Literatura zapraszają na webinar 3 IV 2023, godz. 15.00.

Webinarium „Przygodowe, sensacyjne, obyczajowe - książki dla nastolatków 13+”

Wspólnie z Wydawnictwem Literatura zapraszamy na bezpłatne webinarium

„Przygodowe, sensacyjne, obyczajowe - książki dla nastolatków 13+”

Podczas webinarium zostaną poruszone tematy związane z książką młodzieżową oraz panujące trendy w tej dziedzinie. Przedstawione zostaną bestsellery z różnych gatunków: powieści sensacyjne, przygodowe, z historią w tle (Tylko dla twoich oczu, Sprzedawca marzeń, Bjorn, Król myszy), o Koperniku i jego epoce (Ostatni trop Kopernika) i obyczajowe (o problemach współczesnych nastolatków - uzależnienie od istnienia w Internecie, fake newsy, cyberprzemoc, cyberkłamstwa - SzeptaneWszystkie lajki Marczuka, o braku samodzielnego myślenia - Mąciciel, o relacjach międzypokoleniowych - Buba, Bachor, Pozłacana rybka, o pierwszych miłościach - seria „kawowa” Joanny Jagiełło.

O świecie książki dla młodzieży opowie Wiesława Jędrzejczykowa - redaktor naczelna i założycielka Wydawnictwa Literatura, która konsekwentnie od ponad 30 lat wydaje książki dla dzieci i młodzieży polskich autorów i ilustratorów.

 

Adresaci: nauczyciele, bibliotekarze, rodzice, opiekunowie, wychowawcy, młodzież i wszyscy zainteresowani tematyką książek młodzieżowych.

Termin: 03.04.2023 (poniedziałek), godz. 15.00-16.30

Rejestracja zakończona. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale.

Link do spotkania zostanie wysłany w dniu wydarzenia (w godzinach porannych) na adresy e-mail podane przy rejestracji.

 

Wydawnictwo Literatura

Od ponad 30 lat wydaje m.in. bogato ilustrowane książki dla najmłodszych czy zbiory opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży. Piszą dla nich najlepsi polscy autorzy. W ofercie znajdują się kultowe już serie Poduszkowce czy To lubię! Nie boją się podejmować trudnych tematów wojny, okupacji i uchodźców (seria Wojny dorosłych - historie dzieci) czy rozmawiać z nastolatkami o ich czasem bardzo dorosłych problemach (seria Plus minus 16). Książki wydawnictwa były wielokrotnie nagradzane.

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina  
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Jubileusz - 100 lat PBW
Poradnik Na Focha
Pomocne linki oświatowe

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2024 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.