Dwie kolorowe głowy, w których tle widoczne kolorowe książki. U góry napis Akademia Wartości.

„AKADEMIA WARTOŚCI” - zaproszenie na bezpłatny wykład online

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. H. Kołłątaja w Krakowie oraz Instytut Filozofii Akademii Ignatianum w Krakowie zapraszają nauczycieli, bibliotekarzy, studentów, uczniów i wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w comiesięcznym wykładzie filozoficznym online, przygotowanym przez Wykładowców z Instytutu Filozofii AIK.

Wykłady odbywają się w ramach wspólnie podjętej inicjatywy placówek pod nazwą „AKADEMIA WARTOŚCI”.

Zachęcamy do udziału w spotkaniach i do włączenia się w dyskusję nad rolą i znaczeniem wartości w życiu człowieka.

Drugi wykład z zaplanowanego cyklu odbędzie się 21 lutego, o godz. 15:00, na platformie Cisco Webex Meetings. Dr Jacek Poznański SJ podejmie temat Ekologia: ideologia, moda, konieczność?

Rejestracja zakończona. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

Udział: bezpłatny

Zaświadczenia: elektroniczne

Uczestnicy otrzymają dane do logowania na wydarzenie na podane w formularzu adresy mailowe.

Zgłoszenie nie oznacza konieczności udziału we wszystkich wykładach, jednak serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu.

Przypominamy, że nasza inicjatywa przewiduje jeden wykład w wybrany poniedziałek każdego miesiąca, z obszarów tematycznych takich jak: kultura komunikacji, etyka w życiu społecznym, wartości a ekologia, rola dialogu i relacji we współczesnym świecie, rozwój człowieka w horyzoncie wartości, kondycja moralna człowieka w XXI w.: ambicje, zagubienie, poszukiwanie, tęsknota.

Serdecznie zapraszamy!

📅 Terminarz wykładów:

17.01.2022 – dr Magdalena Kozak: Filozofia dialogu i spotkania jako filozofia przyszłości  ▶ relacja z wykładu

21.02.2022 - dr Jacek Poznański SJ: Ekologia: ideologia, moda, konieczność?

14.03.2022 - dr Jarosław Kucharski: Kłamstwa codzienne – spojrzenie etyczne

25.04.2022 - mgr Jakub Pruś: Jak rozpoznawać i oceniać argumenty?

23.05. 2022 - dr hab. Piotr Duchliński, prof. AIK: Transhumanizm  ulepszanie człowieka, fikcja czy rzeczywistości?

06.06. 2022 - dr Robert Grzywacz SJ: Wątły, niebaczny, rozdwojony w sobie człowiek...  O różnych przejawach antropologicznego rozdźwięku między realną a deklarowaną hierarchią wartości

Logotyp Instytutu Filozofii Akademii Ignatianum w Krakowie