Warsztaty teatralne dla kadry oświatowej Małopolski - MCDN w Krakowie

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie zachęca do udziału w warsztatach teatralnych dla kadry oświatowej Małopolski.

4 listopada Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli rozpoczyna cykl warsztatów teatralnych dla kadry oświatowej przygotowanych we współpracy z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Będą to z jednej strony warsztaty wspierające w pracy z młodzieżą, szczególnie taką, która sprawia trudności. Sześciogodzinny cykl pt. „Szkolne działania teatralne w wychowaniu dzieci i młodzieży” dedykowany jest nauczycielom wszystkich etapów edukacyjnych i poprowadzi go Marta Waldera, aktorka Słowackiego, której bliska jest metoda improwizacji teatralnej wg Keitha Johnstona. To metoda uwalniająca od oceny, nastawiona na czucie, ekspresję ciała, współpracę w grupie, która może pomóc – poprzez konkretne propozycje działań, gier improwizacyjnych – w znalezieniu źródła problemu, rozładowaniu napięcia w klasie. Warsztaty startują 4 listopada w teatrze.

Drugi cykl warsztatowy pt. „Samoświadomość, praca nad ciałem, autoprezentacja jako element kompetencji osobistych nauczyciela” rozpocznie się18 listopada i poprowadzi go aktor Teatru Słowackiego, Grzegorz Łukawski. Świadomość własnych zachowań i mowy ciała i to jak są one dekodowane przez otoczenie jest bardzo ważna. Dlatego warsztat ten dostarczy narzędzi do panowania nad własnym ciałem i emocjami oraz nauczy uczestników autoprezentacji. Dostarczy również instrumentów do tego, aby w danym momencie uświadomić sobie, co się z nami dzieje, szczególnie pod wpływem stresu i frustracji. Czterogodzinne zajęcia dedykowane są dyrektorom szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Warsztaty są efektem wspólnej inicjatywy Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Współpraca międzyinstytucjonalna ma pomóc w rozwijaniu wśród kadry oświatowej z regionu kompetencji społecznych, psychologicznych oraz ekspresji kulturalnej. Nauczyciele będą mogli również skorzystać z oferty teatralnej dedykowanej dla szkół, w szczególności w repertuarze teatru znajdą niebanalną realizację „Lalki” w reżyserii Wojciecha Klemma; mogą również przenieść się wraz z uczniami w mroczny świat epoki średniowiecza dzięki adaptacji wielkiego dzieła literatury „Imię róży” w reżyserii Radosława Rychcika czy poznać fascynujący i barwny świat słowiańskich mitów i legend dzięki spektaklowi „Smok!” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego. Dla tych, którzy zdecydują się skorzystać z oferty teatralnej, czekają w teatrze bezpłatne konspekty cyklu lekcji do każdego tytułu.

Szczegółowe informacje na temat organizowanych przedsięwzięć można znaleźćna stronie Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli: mcdn.edu.pl. Aby zapisać się na warsztaty, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie.

Serdecznie zapraszamy!

2019 © PBW Kraków