Interaktywna gra planszowa „Kod Krakowa” – bezpłatne warsztaty dla nauczycieli – 28.10.2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie zaprasza na bezpłatne warsztaty dla nauczycieli „Odkryj Kod Krakowa czyli jak wykorzystać grę planszową i internetową platformę wiedzy do zainteresowania młodzieży Krakowem – jego historią i teraźniejszością”.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, bibliotekarzy, opiekunów młodych ludzi, animatorów kultury. Na warsztatach zostanie przekazana wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu wykorzystania gry planszowej Kod Krakowa oraz internetowej platformy wiedzy o mieście.

Warsztaty zrealizowane zostaną przez fundację Bookowy Dom. Mechanikę gry opracował projektant Wojciech Rzadek. Elementy gry, za pomocą QR kodów odsyłają do platformy wiedzy, przygotowanej pod opieką merytoryczną doktora Tomasza Majkowskiego z Wydziału Polonistyki UJ i doktora Marcina Jarząbka z Wydziału Historii UJ. Projekt objęty jest patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Historycznego, Oddział w Krakowie.

Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie krakowskiej młodzieży przeszłością i teraźniejszością miasta.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma egzemplarz gry, która przeznaczona jest dla młodzieży powyżej 12. roku życia.

Termin: 28 października 2019 (poniedziałek), godz. 16.30-18.30.

Miejsce: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. H. Kołłątaja (30-119 Kraków, al. F. Focha 39), Czytelnia Główna (I p.).

Adresaci: nauczyciele,bibliotekarze, opiekunowie młodych ludzi, animatorzy kultury.

Udział: bezpłatny, uczestnicy otrzymają zaświadczenia.

Limit miejsc wyczerpany. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

Informacje:
tel. 12 427 33 77 w. 21