Interaktywna gra planszowa „Kod Krakowa”

Dla nauczycieli
Termin: wtorek, 5 listopada 2019 15:30 - 17:30

Miejsce: Filia PBW w Nowej Hucie

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Nowej Hucie zaprasza na bezpłatne warsztaty dla nauczycieli Odkryj Kod Krakowa czyli jak wykorzystać grę planszową i internetową platformę wiedzy do zainteresowania młodzieży Krakowem – jego historią i teraźniejszością.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, bibliotekarzy, opiekunów młodych ludzi, animatorów kultury. Na warsztatach zostanie przekazana wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu wykorzystania gry planszowej Kod Krakowa oraz internetowej platformy wiedzy o mieście.

Warsztaty zrealizowane zostaną przez fundację Bookowy Dom. Mechanikę gry opracował projektant Wojciech Rzadek. Elementy gry, za pomocą QR kodów odsyłają do platformy wiedzy, przygotowanej pod opieką merytoryczną doktora Tomasza Majkowskiego z Wydziału Polonistyki UJ i doktora Marcina Jarząbka z Wydziału Historii UJ. Projekt objęty jest patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Historycznego, Oddział w Krakowie.

Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie krakowskiej młodzieży przeszłością i teraźniejszością miasta.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma egzemplarz gry, która przeznaczona jest dla młodzieży powyżej 12. roku życia.

Termin: 5 listopada (wtorek), godz. 15.30-17.30.

Miejsce: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Nowej Hucie (os. Kościuszkowskie 2 a).

Adresaci: nauczyciele,bibliotekarze, opiekunowie młodych ludzi, animatorzy kultury.

Udział: bezpłatny, uczestnicy otrzymają zaświadczenia.

Zgłoszenia: mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 12 644 00 09.

Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!