"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" Justyna Bednarek, Poradnia K, 2015

Jak to jest, że przed praniem wkładamy do pralki dwie skarpetki, a po praniu wyjmujemy tylko jedną? Na pewno wszystkie dzieci zastanawiają się, co się dzieje z zagubionymi w czasie prania skarpetami. Justyna Bednarek w swojej książce Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) bardzo zręcznie i w wyczerpujący sposób wyjaśnia tę zagadkę. Z domu małej Basi, pieszczotliwie zwanej Be, notorycznie giną skarpetki, a dziewczynka wraz z mamą zastanawiają się, gdzie też mogły się one podziać. Skarpetki czują się samotne, nieszczęśliwe, smutne, mają dość przebywania w koszu z brudną bielizną, więc postanawiają odmienić swoje życie...

„Otulistopki” wędrują rurami kanalizacyjnymi ku wolności i odkrywają nowy świat, nieznane miejsca i spełniają swoje marzenia. Każda z nich poznaje swoje przeznaczenie idostrzega umiejętności, o których nie miała pojęcia. Jedna zostaje wielką gwiazdą serialu, następna mysią mamą, kolejna słynnym politykiem, a jeszcze inna pięknym kwiatem róży. Większości z nich nowe życie bardzo się podoba, ale są i takie, które stęsknione, wracają do pralki.

Każdy młody czytelnik znajdzie w tej książce coś dla siebie.Przeplatają się w niej różnorodne wątki: od kryminalnych, przez obyczajowe, aż po przygodowe ze szczęśliwym zakończeniem. Przygody skarpetek są wciągające, zabawne, zaskakujące, i mimo, że książka ma 160 stron, to czytelnik nie będzie mógł się od niej oderwać.

Największą zaletą publikacji Justyny Bednarek jest niecodzienny humor. Przy czytaniu opowieści o rozbrykanych skarpetkach, uśmieje się nie tylko dziecko, ale również dorosły. Przepiękne ilustracje autorstwa Daniela de Latour doskonale obrazują perypetie skarpet i dodają uroku opisywanym zdarzeniom.

 

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
  Telefon: 12 421 10 98
  Fax: 12 421 10 98

2020 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.