I Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych

Patronat honorowy
Patronat honorowy
previous arrow
next arrow
Shadow

Wprowadzenie

Biblioteki pedagogiczne od blisko stu lat stanowią istotny element polskiego systemu oświatowego. Jako placówki specjalistyczne wspierają pracę instytucji oświatowych, nauczycieli a także studentów i uczniów oraz wszystkich pragnących podnosić swoje kwalifikacje w procesie samokształcenia. Służą instruktażem i pomocą metodyczną bibliotekom szkolnym.

Wieloletnie doświadczenie oraz potencjał około 330 placówek powinien być wykorzystany do przeprowadzenia jakościowych zmian w oświacie, systemie doskonalenia nauczycieli i propagowaniu nowych metod nauczania.

 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, jedna z najstarszych w kraju, jedyna posiadająca status biblioteki naukowej, we współpracy z Instytutem Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie pragnie zorganizować cykl konferencji naukowych poświęconych funkcjonowaniu tej sieci bibliotek pod nazwą Forum Bibliotek Pedagogicznych.

 Główne cele tych corocznych, czerwcowych spotkań w Krakowie to integracja środowiska bibliotek pedagogicznych, promocja ich działań, wzmocnienia pozycji bibliotek w systemie wspierania rozwoju szkół i placówek, przedstawienie historii i określenie przyszłych zadań.

 W tym roku w ramach I Forum zajmiemy się Miejscem biblioteki pedagogicznej w zmieniającej się przestrzeni edukacji i informacji.

 Do udziału zapraszamy przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych interesujących się działalnością bibliotek pedagogicznych, ośrodków doskonalenia nauczycieli, pracowników bibliotek pedagogicznych oraz nauczycieli bibliotekarzy szkół polskich.

 Żyjemy w wieku rewolucji informacyjnej. Społeczeństwo oparte na wiedzy wymaga od współczesnego człowieka ustawicznego kształcenia i doskonalenia swoich umiejętności. Biblioteki są placówkami uczenia się poza szkołą, czyli samokształcenia przez całe życie. Trzeba tylko sprawić aby proponowały atrakcyjne formy zarówno zdobywania wiedzy, jak i spędzania wolnego czasu. Mamy nadzieję, że nasze Forum przyczyni się do wypracowania nowoczesnej koncepcji funkcjonowania bibliotek pedagogicznych.

 

Zapraszamy do Krakowa!

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

© 2022 PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.